در حال بارگذاری...

دوره موشن گرافیک Motion Graphics

درباره دوره:

ابتدا باید بدانیم که Motion Graphic یک رشته‌ی مستقل می­باشد، نه بخشی از گرافیک یا انیمیشن. موشن گرافیک یک مدیوم بینارشته‌ای است که همزمان از تصویر، تحرک و صدا بهره می‌برد و می‌توان آن را جایی بین انیمیشن (از هنرهای دراماتیک) و گرافیک (از هنرهای تجسمی) تعریف کرد، در یک عبارت می‌توان آن را به این شکل تعریف کرد: «هر اثر گرافیکی که در قالب یک فرمت زمان ‌پایه، متحرک شده باشد، موشن گرافیک نام دارد».

تفاوت موشن گرافیک با انیمیشن را نیز می‌توان اینگونه شرح داد: انیمیشن به عنوان یکی از شاخه‌های هنرهای دراماتیک بر پایه‌ی داستان بنا می‌شود و شخصیت‌پردازی دارد، ولی یک اثر موشن‌گرافیک اصولا از مفاهیم انتزاعی بهره می‌برد و بر پایه‌ی فرم بنا می‌شود.

کاربردهای موشن گرافیک در تبلیغات، پروموشن، عنوان‌بندی، رابط کاربری، بازی، موزیک ویدئو، اینفوگرافیک، هویت بصری شبکه‌های تلویزیونی، Video Mapping و غیره می­‌باشد.

در ساخت یک اثر موشن گرافیک ممکن است از تکنیک‌های مختلفی همچون استاپ‌ موشن، انیمیت دستی، دیجیتال دوبعدی، دیجیتال سه‌بعدی، ویدئو و یا ترکیبی از چند تکنیک مختلف استفاده شود.

در ساخت یک اثر موشن گرافیک ممکن است از تکنیک‌های مختلفی همچون استاپ‌ موشن، انیمیت دستی، دیجیتال دوبعدی، دیجیتال سه‌بعدی، ویدئو و یا ترکیبی از چند تکنیک مختلف استفاده شود.

درباره نرم‌افزار:

سرفصل دروس:

یادگیری تکنیک‌های تصویری پرکاربرد در Motion Graphics

معرفی و یادگیری تمام ابزار‌های موجود با محوریت انیمیشن و موشن گرافیک (یادگیری مباحث متحرک سازی

ساختار کاراکتر و نحوه‌ی انیمیت آن

مباحث Mask، Shape، Text و نکات تکمیلی Motion Graphic

طراحی پروژه نهایی و یادگیری مراحل یک پروژه استاندارد و …

مخاطبین دوره:

‌…

پیش‌نیاز دوره:

‌ تسلط به نرم‌افزارهای فوتوشاپ و افترافکت

خروجی دوره:

در پایان این دوره، هنرجو دانش جامع و کاملی از این نرم‌افزار و کاربردهای نوین آن در بازار کار را بدست آورده و درصورت فعال و پرکا‌ر‌بودن هنرجو در طول دوره، به اکثریت قسمت‌های پر اهمیت و کاربردی نرم‌افزار مسلط خواهد شد. از اواسط دوره هنرجو این امکان را خواهد داشت که از دانش جامع بدست آمده از محتوای آموزشی دوره، و همچنین منابع معرفی شده مدرسین، به عنوان یک سکوی پرتاب برای متخصص‌شدن در یک شاخه مشخص استفاده کند.

جزئیات دوره:

زمان برگزاری: دوشنبه‌ها ساعت ۱۷

شهریه دوره: ۶۹۰/۰۰۰ تومان

مدرس این دوره: حسن صمدی

مدرس فتوشاپ و افترافکت / انیماتور‌ ‌‌

هنرجویان در نظر داشته باشند، ملاک برگزاری به حد نصاب رسیدن کلاس‌ها می‌باشد.

همچنین اولویت حضور در کلاس‌ها، متقاضیانی هستند که زودتر اقدام به ثبت نام نموده‌اند.

انتخاب سردبیر
یه قاچ انیمیشن خانه پویانمایی گیلان تالار گفتمان شهرداری رشت
خانه پویانمایی گیلان - غرفه کودک یادواره آیت الله بهجت
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس